Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

30.8 C
Skopje
Wednesday, June 19, 2024

More
  домаситеКафе со путер - зошто е добар овој додаток?

  Кафе со путер – зошто е добар овој додаток?

  petel baner

  Кафе со путер – Првата асоцијација на оваа комбинација е одвратниот вкус, но вистинската систуација е оддалечена километри. Погледнете зошто е добро да се збогати кафето со овој додаток.

  Кога пиеме кафе, во него обично додаваме млеко или шеќер. Сепак, новиот тренд во Америка го побива тоа, бидејќи тие ставаат путер во кафето.

  Ќе речете дека добиваме одвратен вкус, но можеби ќе ве изненади фактот дека само една лажичка путер ја зголемува ефикасноста на кафето за дури 5 пати.

  Еве зошто треба да комбинирате кафе и путер:

  Идеално за луѓе кои патуваат многу

  Ако немате време за долго утринско кафе, едноставно ставете 2 кафени лажички путер во кафето и ќе се чувствувате како да сте појадувале и сте се разбудиле целосно. Благодарение на маснотиите во путерот.

  Енергија за телото и умот

  Една шолја од овој вид кафе ви дава до 6 часови енергија.

  Слабеење

  Не верувате во тоа? Масните наслаги во телото ќе се стопат со неверојатна брзина.

  agrounik

  Здрави масти

  Путерот има генијални придобивки. Направен е од здрави масти и ја обезбедува потребната енергија на мембраните и хормоните и доведува до подобри когнитивни функции.

  Исто така, го намалува ризикот од срцеви заболувања и невродегенеративни нарушувања.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk
  Кафе со путер

  Количината путер ставена на врвот на ножот е доволна. Најдобро е да појадувате 1 час по чаша од лековитиот напиток.

  Исто така, кафето со путер помага во намалување на холестеролот во крвта и спречува болести на кардиоваскуларниот систем.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Лековита исхрана, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img