Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

12.8 C
Skopje
Thursday, May 16, 2024

More
  домаАгро ВестиЦени од кванташки пазар Скопје

  Цени од кванташки пазар Скопје

  petel baner

  Цени од кванташки пазар Скопје 05.04.2024 година

  Краставица 40-50 ден кг

  Домат 90 – 105 ден кг

  Компир 27– 32 ден кг

  Млад компир 70 ден кг

  Ротквици 10 ден китка

  Кромид 40 – 50 ден кг

  Младо кромидче 4 парчиња 10 ден снопче

  Црвен кромид 100 ден кг

  Морков 30 ден кг

  Цвекло 15 – 20 ден кг

  Пашканат 100 ден кг

  Марула 10 – 13 ден парче

  Магдонос 8 – 10 ден китка

  Целер 50 – 60 денари парче

  Лимон 45 – 50 ден кг

  Портокал 35 – 50 ден кг

  Банана 1500 денари пакет

  Зелка стара 10 ден кг

  Зелка млада 30 ден кг

  Црвена зелка 25 – 30 ден кг

  Праз 400 сноп со 30 прачки

  Лук 200 – 250 ден кг

  Млад лук перца 13 ден 4 парчиња во снопче

  Тиквица 60 ден кг

  Модар домат 140 ден кг

  Ѓумбир 265 ден кг

  Шери 190 ден кг

  Авокадо 220 ден кг

  Рукола 20 ден китка

  Круша 120 ден кг

  Пипер 150 – 170 ден кг

  Лут пипер 10 денари парче

  Домашен луд пипер 150 денари кг

  Agrobot

  Јабоки од 25 – 50 денари

  Киви 80 денари

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Цени од кванташки пазар Скопје 05.04.2024 година

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img