Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

16.8 C
Skopje
Monday, October 3, 2022

More
  spot_img

  Дали греењето на дрва и пелети е штетно за здравјето и животната средина?

  Се поголем број домаќинства одлучуваат да се греат на дрва и пелети. Тоа ги загрозува шумите, биодиверзитетот, здравјето на луѓето и климата. Со поскапувањето на...
  spot_img

  Феноменален зимски тоник за зајакнување на имунитетот

  Доколку мислите дека пред зимата треба да го зајакнете имунитетот и да се ослободите од воспаленијата, погрижете се да го направите овој феноменален зимски...

  Влијание на исхраната на маториците при опрасување

  Зошто е важна содржината на калциум и влакна во исхраната на маториците? Колку храната влијае на опрасувањето, млечниот принос на маториците и прасињата? Грешките во исхраната...
  57,051фановикако
  1,503следбенициследете
  45претплатницисе претплатите
  spot_img
  spot_img
  spot_img

  Чување на овошје и зеленчук

  Соодветни услови за чување на овошје и зеленчук, температура на складирање и влажност, се потребни за продолжување на рокот на траење и одржување на...

  ОЗДОКЕН – Житни сеалки

  Оздокен - житни сеалки се само дел од големата понуда на земјоделски машини со кои можете да се снабдите на рати без камата. Оздокен...

  Тањирачи ILGI – Голема Есенска АКЦИЈА !!!

  Големо намалување на брендот тањирачи ILGI само во Хемометал ДОО Битола. Голема Есенска АКЦИЈА со намалување од 15%. Искористете ја оваа промоција по акциски цени...

  СОЛИС 50 2ВД/4ВД

  Солис - трактори кои опфаќаат широка палета за сечија потреба, а опсегот на моќност е од 20 до 110 Коњски сили. Купувајте на рати без...

  Атомизер Континентал

  Професионална заштита на вашите лозаро-овоштарски насади само со Атомизер Континентал. Купувајте на рати без камата !!! Атомизер Континентал спецификации: Комет пумпа1100 литри капацитет на буре14 бренери...

  СОЛИС 90

  СОЛИС 90 - Можност за плаќање на рати до 4000 е. без камата само во салоните на Хемометал ДОО Битола !!! Технички спецификации на...

  Најтешката тиква на саемот во Кикинда тежи над 700 килограми

  Најтешката тиква од 716,5 килограми, произведена од Тибор Кокаи од Унгарија, е апсолутен рекордер на 37. „Денови на тиквата“ во Кикинда. Унгарскиот производител го собори...

  последни постови

  Kатастарски парцели во Македонија

  Kатастарски парцели - Дали можам да пребарувам преку Интернет, односно да извршам увид во катастарски парцели во целата држава?  Преку веб-страница на ГИС-порталот можете да...

  важни линкови