Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

16.8 C
Skopje
Saturday, March 2, 2024

More
  домаАгро ВестиТутунарите ги бараат своите права

  Тутунарите ги бараат своите права

  Agrobot

  Се продлабочуваат протестите на Тутунопроизводителите во Македонија.

  За утре, 17 ти декември, најавен е протест кој што ќе трае 6 часа – од 10 до 16 часот, со блокада на магистралниот пат Прилеп – Градско.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Едно од барањата е и укинување на 4 тата класа и линија на проценка од 180 до 200 денари

  Игрите околу откупот на тутунот продолжуваат. Во овој траголник испреплетени се : Откупувачи, Министерство за земјоделие, Тутунари да се надеваме дека политиката нема да ги замеша рацете и да ја дозамрси веќе и те како наелектризираната атмосвера.

  Тутунари среќно.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img