Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

18.8 C
Skopje
Friday, May 24, 2024

More
  домаситеСемки од Папаја за детоксикација на бубрезите и црниот дроб, како и...

  Семки од Папаја за детоксикација на бубрезите и црниот дроб, како и третман на рак

  petel baner

  Семки од папаја – имаат антиинфламаторни својства и ќе спречат разни инфекции. Конзумирајте неколку од овие семиња, не премногу. Ќе иницира исфрлање на отровите од телото и чистење на црниот дроб.

  Детоксикација на црниот дроб

  Ќе започне со исфрлање на отровите од телото и ќе го исчисти црниот дроб. Треба да консумирате 5 семки.

  Детоксикација на бубрезите

  Овие семки ќе помогнат и при проблеми со бубрезите. Консумирајте на ист начин.

  Agrobot

  Намалување на високиот крвен притисок

  Овие семки ќе го намалат високиот крвен притисок. Секако, освен конзумирање семки, потребно е да се храните и здраво.

  Активност на дебелото црево

  Овие семки ќе ја стимулираат активноста на цревата, делуваат против запек. Имаат антибактериски својства, па добро ќе ви дојдат при елиминирање на штетните бактерии и токсини од дигестивниот тракт.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Третман на рак

  Семки од папаја се богати со флавоноиди и затоа го спречуваат формирањето на тумори. Го зајакнуваат имунитетот.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката храната како лек, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img