Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

27.8 C
Skopje
Tuesday, July 23, 2024

More

  СОЛИС 90

  petel baner

  СОЛИС 90 – Можност за плаќање на рати до 4000 е. без камата само во салоните на Хемометал ДОО Битола !!!

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Технички спецификации на Солис 90

  Стандард опрема и ОПЦИИ

  • Мотор 4105 FLT – 90 HP
  • Tип Мотор 4 Cylinders – 4087 cm3 – TURBO CHARGER
  • Менувач 12 Forward + 12 Reverse – Full Synchromesh
  • Погон Погон на сите 4 тркала
  • Кардан 540/540E rpm
  • Хидраулика 2500 kg Капацитет на подигање
  • Резервоар 76 lt
  • Гуми напред 12.4-24
  • Гуми назад 18.4-30
  • Кочници Дискови потопени во масло
  • Тегови 6*31 kg предни тегови/ 1*34 kg на двата задни бандажи
  • Хидраулични излези 4 излези (2SA/2DA)
  • Куки Кука потезница/ Кука за влечење/Кука поместлива
  • Волан Хидрауличен волан
  • Калници Стандард калници
  • Кров Кров со светла
  • Алати Кутија со алати
  • Оски CARRARO предна и задна оска
  • Издувна цевка Вертикална
  • Вкупна тежина без тегови 3150 kg
  • Вкупна должина 3980 mm
  • Меѓуоскино растојание 2350 mm
  • Вкупна ширина 2000 mm
  • Кабина со греење

  За подетални информации како и совети при купување или користење на оваа машина кликнете на следниот ЛИНК, или јавете се на овој БРОЈ.

  За повеќе слични корисни стории посетете ја рубриката Механизација, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img