Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

26.8 C
Skopje
Thursday, September 21, 2023

More
  домаМеханизацијаСОЛИС 50 2ВД/4ВД

  СОЛИС 50 2ВД/4ВД

  Petel.mk

  Солис – трактори кои опфаќаат широка палета за сечија потреба, а опсегот на моќност е од 20 до 110 Коњски сили.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Купувајте на рати без камата.

  Повелете погледнете ги во нашите продажни салони и уверете се во квалитетот. Изберете со доверба ХЕМОМЕТАЛ

  Solis 50 2WD

  Технички спецификации – Стандард опрема и опции

  МоделSolis 50 Rx 2WD
  Мотор3102 IL – 50 HP
  Tип Мотор3 Cylinders – 2893 cm3
  Менувач8 Forward + 2 Reverse
  ПогонПогон на задни тркала
  Кардан540 rpm
  Хидраулика1600 kg Капацитет на подигање
  Резервоар55 lt
  Гуми напред6.00-16
  Гуми назад13.6-28
  КочнициДискови потопени во масло
  Тегови6*31 kg предни тегови/ 1*34 kg на двата задни бандажи
  Хидраулични излези4 излези (2SA/2DA)
  КукиКука потезница/ Кука за влечење/Кука поместлива
  ВоланХидрауличен волан
  КалнициСтандард калници
  АлатиКутија со алати
  ОскиCARRARO задна оска
  Издувна цевкаВертикална
  КомпресорДа / Приклучок за кочење на приколица
  Вкупна тежина без тегови2213 kg
  Вкупна должина3630 mm
  Меѓуоскино растојание1970 mm
  Вкупна ширина1710 mm

  SOLIS 50 4WD

  Стандард опрема и ОПЦИИ 

  • Мотор 3102 IL – 50 HP
  • Tип Мотор 3 Cylinders – 2893 cm3
  • Менувач 8 Forward + 2 Reverse
  • Погон Погон на сите 4 тркала
  • Кардан 540 rpm
  • Хидраулика 1600 kg Капацитет на подигање
  • Резервоар 55 lt
  • Гуми напред 9.50-20
  • Гуми назад 13.6-28
  • Кочници Дискови потопени во масло
  • Тегови 6*31 kg предни тегови/ 1*34 kg на двата задни бандажи
  • Хидраулични излези 4 излези (2SA/2DA)
  • Куки Кука потезница/ Кука за влечење/Кука поместлива
  • Волан Хидрауличен волан
  • Калници Стандард калници
  • Алати Кутија со алати
  • Оски CARRARO предна и задна оска
  • Издувна цевка Вертикална
  • Компресор Да / Приклучок за кочење на приколица
  • Вкупна тежина без тегови 2841 kg
  • Вкупна должина 3730 mm
  • Меѓуоскино растојание 2220 mm
  • Вкупна ширина 1770 mm
  • Кабина со греење

  За подетални информации како и совети при купување или користење на оваа машина кликнете на следниот ЛИНК, или јавете се на овој БРОЈ.

  За повеќе слични корисни стории посетете ја рубриката Механизација, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img