Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

20.8 C
Skopje
Friday, June 2, 2023

More
  spot_img

  Се очекуваат добри приноси на житните култури во штипско-карбинскиот регион

  За разлика од лани, производителите на житни култури во штипско-карбинскиот регион, годинава очекуваат побогат род на пченица. Гоце Сарафимов, потпретседател на Асоцијација на земјоделци и...
  spot_img

  Труење со пестициди хербициди инсектициди и остала хемија што ни ја ставаат во овошјето и зеленчукот

  Труење со пестициди хербициди инсектициди - Клинички водич при експозиција на пестициди - Бидејќи е актуелно последниов период дека не трујат со пестициди и...

  Пламеница кај винова лоза

  Пламеница кај винова лоза - Нестабилното дожливо време пропратено со сончеви периоди предизвикуваат појава на голем број растителни болести. Во овој период на терен...
  57,051фановикако
  1,503следбенициследете
  45претплатницисе претплатите
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img

  Пламеница кај винова лоза

  Пламеница кај винова лоза - Нестабилното дожливо време пропратено со сончеви периоди предизвикуваат појава на голем број растителни болести. Во овој период на терен...

  Пневматска сеалка со микрогранулатор- Гунгор

  Пневматска сеалка со микроглануратор - Гунгор достапна во продажните салони на Хемометал Битола по акциска цена од 5500 евра. Пневматска сеалка - Гунгор важни спецификации: Идеална...

  Кримлери – Агромеркур

  Најдобрите Кримлери на пазарот - АГРОМЕРКУР - 1.8 м по АКЦИСКА ЦЕНА од 1.150 ЕУР во продажните салони на Хемометал ДОО - Битола. Кримлери...

  Приколици – Тиназ

  АКЦИСКА ЦЕНА од 3.800 евра на Приколици - Тиназ во во сите подружници на Хемометал низ цела Македонија. Приколици - Тиназ 4 тона Докажан квалитет Капацитет 4...

  Млинови и елеватори “PROKIC”

  Хемометал Битола ви ги претставува новите млинови и елеватори "PROKIC"! Изработени од врвен поцинкован материјал со голема издржливост. Ја нудиме следната палета на производи: Млинови 300 кг...

  Трактор СОЛИС 50

  СОЛИС 50 - Широкиот асортиман на Хемометал ни носи моќен трактор осо 3 цилиндричен мотор. Најважно - отплаќајте го на 60 месеци отплата. Што добивате...

  Отровни домати и краставици – драмата продолжува …

  Отровни домати и краставици во Македононија дали е направен увоз на небезбедна храна или не сега за сега само господ знае. Приказната околу загаденото...

  последни постови

  Kатастарски парцели во Македонија

  Kатастарски парцели - Дали можам да пребарувам преку Интернет, односно да извршам увид во катастарски парцели во целата држава?  Преку веб-страница на ГИС-порталот можете да...

  важни линкови