Тел: +38975383796 Е-пошта [email protected]

35.8 C
Skopje
Saturday, June 22, 2024

More
  spot_img

  Нов министер за земјоделие

  Нов министер за земјоделие - Наскоро се очекува Цветан Трипуновски да седне на министерското место во МЗШВ. Пред него има многу предизвици и сериозни...
  spot_img

  4 рецепти со Вргањ

  4 рецепти со Вргањ - Припремете и уживајте во овие 4 специјалитети со вргањРецепти Сликата од печурката ни ја испрати Mustafa Bekiri Вргањ, кралот на...

  Топлотен бран кај растенијата

  Оваа недела не очекува првиот топлотен бран во годината, а на места температурата ќе достигне и 40°С. Опсегот од 15 до 30°C одговара на...

  UNIKER

  Бел ориз принос

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img

  Бел ориз принос

  Бел ориз принос - ПРИНОСОТ НА БЕЛ ОРИЗ ВО ЗАВИСНОСТ ОД НАЧИНОТ НА СУШЕЊЕ НА АРПАТА ПО ЖЕТВАТА Кочанскиот ориз е првиот заштитен производ во...
  57,051фановикако
  1,503следбенициследете
  45претплатницисе претплатите

  Бел ориз принос

  Бел ориз принос - ПРИНОСОТ НА БЕЛ ОРИЗ ВО ЗАВИСНОСТ ОД НАЧИНОТ НА СУШЕЊЕ НА АРПАТА ПО ЖЕТВАТА Кочанскиот ориз е првиот заштитен производ во...

  КОМБАЈН LOVOL GM100 –  Мoќен, Квалитетен, Економичен

  КОМБАЈН LOVOL GM100 –  Мoќен, Квалитетен, Економичен. Единствено во НАЈК ПРОМ ДООЕЛ! LOVOL е најголем производител на земјоделска опрема во Кина. Производството на комбајни опфаќа...

  НАЈНОВА IV ГЕНЕРАЦИЈА НА ТРАКТОР, LOVOL P4110 –  Висока технологија и перформанси

  Моќниот трактор LOVOL P4110 од најсовремената серија Lovol P, наскоро дел од понудата на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ! Тракторот LOVOL P4110 е револуционерна „интелигентна“ машина, која...

  НОВ МОДЕЛ НА ТРАКТОР, LOVOL 1004 – Моќен, Современ, Ефикасен

  ТРАКТОР LOVOL 1004 – Моќен, Современ, Ефикасен. Единствено во НАЈКПРОМ ДООЕЛ!Тракторот LOVOL 1004 е дизајниран за најефикасна и најсовремена обработка на Вашите земјоделски површни.Тракторот...

  ТРАКТОР LOVOL 904  –  Моќен, Современ, Ефикасен

  ТРАКТОР LOVOL 904  –  Моќен, Современ, Ефикасен. Единствено во НАЈК ПРОМ ДООЕЛ! Тракторот LOVOL 904 е дизајниран за најефикасна и најсовремена обработка на Вашите земјоделски...

  Трактори Македонија

  Трактори Македонија ова се некои од брендовите кои што се најзастапени во светот. Секој земјоделец си има свој омилен трактор. Еве неколку модели кои...

  Храната на Иднината Black Soldier Flies

  Храната на Иднината -Black Soldier FliesВо последните години, Black Soldier Flies (BSF) станаа централна тема во светот на одржливата храна и животната средина. Овие...

  последни постови

  Kатастарски парцели во Македонија

  Kатастарски парцели - Дали можам да пребарувам преку Интернет, односно да извршам увид во катастарски парцели во целата држава?  Преку веб-страница на ГИС-порталот можете да...

  важни линкови