Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

10.8 C
Skopje
Wednesday, April 24, 2024

More
  домаАгро ВестиЕ ова е петел

  Е ова е петел

  petel baner

  Е ова е петел.

  Agrobot

  Ова е Алахмедин Јајиќ, професор по математика од Тутин.

  Алахмедин Јајиќ ги замени градските улици со живот на село и почна да се занимава со одгледување на крупен добиток.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Сепак Алахмедин деновиве успеа да го заземе првото место за најголем петел во турскиот град Ерзинџан.

  На прашањето како дојде до овој резултат, неговиот одговор беше „математиката е виновна за се“.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро вести, како и нашите групи на Facebook и Viber.

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img