Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

26.8 C
Skopje
Friday, April 12, 2024

More
  домаАгро ЗабаваКако да засадите благи тикви.

  Како да засадите благи тикви.

  petel baner

  Како да засадите благи тикви. Интересна приказна

  Зошто е тоа така… еве зошто.
  На денешен ден свекор и снаа отидоа на нивата да садат тикви.

  Свекорот правел дупки огништа, а снаата ставала семките.

  Патем се факала и за задникот и за дундата.

  Забележал тоа свекорот и ја прашал:

  Agrobot

  Снао, те гледам се факаш де напред, де назад, што е работа?
  Ами тате, да се големат тиквите како задников, а да се слатки како дундава.
  Аууу снао, чекај и јас да се фатам за патлаков, за рачките да бидат како мојот патлак 😉😁
  САДЕТЕ ДЕНЕС ТИКВИ

  Како да засадите благи тикви

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Andon Krstevski
  Ни ја испрати оваа интересна приказна на Благовец кога треба да се садат тикивите.
  Еве што треба да правите за да тиквите бидат благи.

  За повеќе корисни стории посетете не на веб страната на земјоделие.мк , како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img