Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

19.8 C
Skopje
Friday, April 12, 2024

More
  домаАгро ВестиНабавка на добиток

  Набавка на добиток

  petel baner

  Набавка на добиток – Ве информирамe дека е во тек Јавен повик од Национална програма.

  Предмет на повикот е финаниска поддршка за набавка на добиток од увоз или од признати организации на одгледувачи. и тоа за:

  – високостелни педигрирани јуници за млеко, месо и комбинирани млеко-месо и месо-млеко (со исклучок ан расата Буша), 

  –  педигрирани машки и женски приплодни грла овци и  

  Agrobot

  – педигрирани машки и женски приплодни грла кози

  Максималната вредност на кофинансирана сума по корисник изнесува 10.000.000,00 денари.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Краен рок за доставување на барања е 16.11.2023 година.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img