Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

9.8 C
Skopje
Thursday, April 18, 2024

More
  домаАгро ВестиКванташки пазар цени 24.11.2023 година

  Кванташки пазар цени 24.11.2023 година

  petel baner

  Кванташки пазар цени 24.11.2023 година ова се цените

  Компир 25-30 ден кг

  Цвекло 15-20 ден кг

  Целер 30-50 ден кг

  Морков 20-25 ден кг

  Магдонос 12 ден китка

  Пашканат 80-120 ден кг

  Марула 15 ден парче

  Спанаќ 60 ден кг

  Зелка 15-20 ден кг

  Црвена зелка 25 ден кг

  Праз 300 ден спноп 30 парчиња

  Јаболка 35 домашни

  Јаболка увозни 50-60 ден кг

  Круша 70-95 ден кг

  Калинка 50-55 ден кг

  Грозје 70 ден кг

  Кромид 28-32 ден кг

  Модар домат 30 ден кг

  Ајварка 70 ден кг

  Зелена ајварка 40

  Домати 55 80 ден кг

  Карфиол 25ден кг

  Тиквица 30 ден парче

  Тиква 15-20 ден

  Мандарина 47 -50 ден кг

  Краставица 70 80ден кг

  Банана 1200 пакет

  Лимон 30-35ден кг

  Пиперка Бела Дуга 60 ден кг

  Пипер лут 100 ден кг

  Лук 180 ден кгк

  Костени 120-180 кг

  Киви 50 ден кг

  Блитва 15

  Ротквица 10

  Мушмула не успеавме да дознаеме цена

  Дуња 50 ден кг

  Авокадо 220

  Лимета 200

  Бејби рукола 50

  Agrobot

  Кванташки пазар цени 24.11.2023 година

  Повторно трговците на кванташкиот пазар во Скопје се жалеа дека нема работа. Некои од магацините и затвориле а некои и планираат да затвараат поради намалената побарувачка и зачестените контроли и казни.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Трговците се жалат и на намалената наплата од фирмите. Сите сакаат да земат роба на почек и потоа трговците имаат проблем да наплатат за својата роба што ја дале.

  За повеќе корисни стории посетете ја веб страната www.zemjodelie.mk , како и нашите социјални мрежи FacebookViber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img