Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

2.8 C
Skopje
Sunday, April 21, 2024

More
  домаАгро ВестиКванташки пазар цени 15.12.2023

  Кванташки пазар цени 15.12.2023

  petel baner

  Кванташки пазар цени 15.12.2023 година. Ова се денешните цени што успеавме да ги дознаеме на кванташкиот пазар во Скопје.

  Компир 25-30 ден кг

  Цвекло 15-20 ден кг

  Целер 30-50 ден кг

  Морков 20-25 ден кг

  Магдонос 12 ден китка

  Пашканат 80-120 ден кг

  Марула 15 ден парче

  Спанаќ 60 ден кг

  Зелка 15-20 ден кг

  Црвена зелка 25 ден кг

  Праз 300 ден спноп 30 парчиња

  Јаболка 35 домашни

  Јаболка увозни 50-60 ден кг

  Круша 70-95 ден кг

  Калинка 55 65 ден кг

  Грозје 70 ден кг

  Кромид 28-35ден кг

  Модар домат 125 ден кг

  Ајварка 90 ден кг

  Зелена ајварка 70

  Домати 55 80 ден кг

  Карфиол 25ден кг

  Тиквица 120 кг

  Тиква 20 до 25 ден

  Мандарина 30 до 45 ден кг

  Краставица 70 80ден кг

  Банана 1200 пакет

  Лимон 30-35ден кг

  Пиперка Бела Дуга 100ден кг

  Пипер лут 8ден парче

  Лук 180 ден кгк

  Костени 120-180 кг

  Киви 60ден кг

  Блитва 15

  Ротквица 12

  Авокадо 220

  Agrobot

  Лимета 200

  Бејби рукола 50 Дуња 50-70 ден кг

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Кванташки пазар цени 15.12.2023 година

  Придружете се на нашата заедница на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img