Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

24.8 C
Skopje
Friday, April 12, 2024

More
  домаАгро советиВо овие луди времиња не е лошо да се сеќаваме на работите...

  Во овие луди времиња не е лошо да се сеќаваме на работите кои во минатото го чувале нашето здравје.

  petel baner

  Во есенскиот период природата ни дава огромен број на овошја. Некои се од градината некои од шумата. Бидејќи сите неможеме да ги изедеме дел од нив се сушат и се варат во текот на зимата.

  Можете да изберете се што сакате: јаболки, крушки, оскоруши, сливи, суво грозје, шипки, дренки, гљоѓ, дуњи ….. комбинирајте и со разни чаеви нема да згрешите.

  Овие напитоци се ароматични, освежителни, здрави и го чуваат и зајакнуваат нашето здравје.

  Agrobot

  Може да се приготвуваат како топли и како ладни напитоци.

  Ви ги препорачуваме како свежо приготвени, послужени во комбинација со резанки лимон или со неколку капки рум, сè според вашиот вкус.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Овие мешавини на сушени овошја и на избрани билки ни ги приготвувале нашите родители и баби и дедовци. Целата куќа замирисува на нив.

  Направете си доколку не сте пробале вакво нешто нема да зажалите а вашето тело ќе ви биде благодарно.

  Во овие луди времиња не е лошо да се сеќаваме на работите кои во минатото го чувале нашето здравје.

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img