Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

2.8 C
Skopje
Friday, April 19, 2024

More
  домаАгро ВестиТутунари и Али Ахмети

  Тутунари и Али Ахмети

  petel baner

  Отворено писмо до лидерот на ДУИ да се вклучи во решавање на проблемите на Тутунарите

  тутунари
  Тутунари

  Господине Ахмети дали вас како лидер на партија која се одржува на власт веќе 20 години ви требаат земјоделци и дали сте слушнале за нивните проблеми, во случајов конкретно тутунарите кои во огромен број се и ваши гласачи?

  Познат сте по тоа дека без ваша дозвола владата па и парламентот неможат да донесат одлуки и закони без ваш амин.

  Каде е тука вашата заложба и придонес за заштита на земјоделците конкретно сега тутунарите.

  Земјоделците не се само во прилепско. Ги има во скопско, велешко, тетовско гостиварско, битолско, дебарско на секаде во државата.

  Ни еден коментар ниедна изјава не сме слушнале ниту од вас ниту од вашиот прв видепремиер во заштита на земјоделците. Ве повикуваме помогнете, а ние ќе ви возвратиме знаете кога и знаете како.

  Agrobot

  Ова е текстот што Тутунарите го испратија до Али Ахмети.

  Да видиме која ќе биде неговата реакција и дали конечно ќе се ангажира тој и неговата партија за правата на Земјоделците.

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Дали Ахмети и Дуи се спасот за Тутунарите и нивните маки останува да видиме.

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img