Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

2.8 C
Skopje
Sunday, April 21, 2024

More
  домаАгро ВестиKатастарски парцели во Македонија

  Kатастарски парцели во Македонија

  petel baner

  Kатастарски парцели – Дали можам да пребарувам преку Интернет, односно да извршам увид во катастарски парцели во целата држава? 

  Преку веб-страница на ГИС-порталот можете да извршите увид во катастарските парцели на територијата на цела Македонија.

  Овде можете да проверите:

  Површина на прцелата

  Број на имотен лист

  Број на катастарски парцели

  Сопственост кој е сопственик и каде живее

  Класа на земјиштето и др.

  Македонскиот катастар е еден од подобрите ако не и најдобра државна институција која е целосно дигитализирана веќе подолг период.

  Agrobot

  Повелете ѕирнете низ парцелите во Македонија.

  Можете да пребарувате преку пребарувач

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk
  Kатастарски парцели

  или со зумирање на територијалната карта на Македонија да си дојдете до парцелата што ве интересира.

  катастарски парцели

  За повеќе корисни стории посетете ја страната на zemjodelie.mk, како и Земјоделските групи на Facebook и Viber.

  Само Рурално

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img