Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

9.8 C
Skopje
Thursday, April 18, 2024

More
  домаАгро ЗабаваРецепт: Похована боранија

  Рецепт: Похована боранија

  petel baner

  Ако не сте големи љубители на боранија, овој рецепт ќе ве разубеди во тоа. 

  Подгответе го овој брз и лесен рецепт со боранија и учивајте во неговиот вкус.

  Состојки:

  Agrobot

  250 гр зелена броанија
  Две јајца
  200 гр лебни трошки
  Зачин по желба

  Подготовка:

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Боранијата се мие, чисти и се става да се свари заедно со зачините. Откако ќе се свари се цеди.
  Јајцата се матат со вилушка. Се зема парче-мешунка од боранијата се макнува во јајце, презла и се пржи на загреан зејтин додека зацрвени од двете страни. Се служи со павлака.
  Ако немате зелена боранија може да се користи и жолта.

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img