Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

14.8 C
Skopje
Wednesday, April 24, 2024

More
  домаАгро ВестиПчеларски саем во Скопје

  Пчеларски саем во Скопје

  petel baner

  На петтиот пчеларски саем, кој од 3 до 5 ноември ќе се одржува на плоштадот „Македонија“ во Скопје ќе бидат изложени мед, пчелни производи и пчеларска опрема.

  На саемот ќе учествуваат пчелари од цела држава и производители на мед и на пчелни производи, кои ќе им понудат на потрошувачите да одлучат, да дегустираат и да го разликуваат вистинскиот од лажниот мед. 

  Agrobot

  Главен покровител е Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство (МЗШВ), а домаќин Град Скопје.

  Организатор е ПФМ (Пчеларска федерација на Македонија).

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Саемот ќе биде отворен од 9 до 18 часот. 

  За повеќе корисни стории посетете ја рубриката Агро Вести, како и нашите социјални мрежи Facebook и Viber и Telegram.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img