Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

14.8 C
Skopje
Wednesday, April 24, 2024

More
  домаАгро ВестиЦените на кванташки Скопје 02.02.2024 година

  Цените на кванташки Скопје 02.02.2024 година

  petel baner

  Цените на кванташки Скопје 02.02.2024 година

  Компир 30-35 ден кг

  Цвекло 13-20 ден кг

  Целер 35-45 ден кг

  Морков 20-30 ден кг

  Магдонос 20ден китка

  Пашканат 100 ден кг

  Марула 30 ден парче

  Спанаќ 80-90 ден кг

  Зелка 22-25 ден кг

  Црвена зелка 25-30 ден кг

  Праз 400 ден спноп 30 парчиња

  Јаболка 25-33 домашни

  Јаболка увозни 40-50 ден кг

  Круша 70-105 ден кг

  Грозје 140 ден кг

  Кромид 35-45 ден кг

  Цените на кванташки Скопје 02.02.2024 година

  Модар домат 150 ден кг

  Домати 75-85 ден кг

  Карфиол 110 ден кг

  Тиквица 100 ден кг

  Мандарина 40-50 ден кг

  Краставица 80-95 ден кг

  Банана 1200 пакет

  Лимон 40-50 ден кг

  Пиперка увозна 135 ден кг

  Пипер лут 9-12 денари парче

  Лук 150-200 ден кг

  Киви 75-80ден кг

  Портокали 35-50 ден кг

  Agrobot

  Јапонско јаболко чоколатка 25 ден кг

  Дајкон 30 парче

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Трговците од кванташки пазар се жалат дека нема купувачи.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени.

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  МОЖЕ БИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА...
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img