Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

19.8 C
Skopje
Friday, April 12, 2024

More
  домаАгро ВестиНАЈК ПРОМ презентација во Село Будаково

  НАЈК ПРОМ презентација во Село Будаково

  petel baner

  НАЈК ПРОМ презентација во Село Будаково и изложба на познатите брендови LOVOL и TURAN TARIM

  На 10ти Февруари, Најк Пром ДООЕЛ со тимот од својата подружница во Битола, одржа успешна презентација и изложба на застапуваните веќе познати брендови, LOVOL трактори и TURAN TARIM плугови.

  Село Будаково презентација НАЈК ПРОМ

  Присутните земјоделци од с.Будаково и околината на Општина Могила, лоцирани во битолскиот регион, беа запознаени и позитивно изненадени од дизајнот, квалитетот, перформансите и опремата на презентираните трактори и плугови.

  Беа презентирани моделите на трактори LOVOL 754, LOVOL 604 и LOVOL 504. Сите три модели на трактори се моќни, современи, економични и ефикасни модели, дизајнирани за најефикасна и современа обработка на земјоделските пвршини. Поседуваат 4-цилиндричен дизел мотор со PERKINS технологија, директно вбризгување за стабилна работа на моторот, ниска потрочувачка на гориво, максимална сигурност и професионална обработка на сите работни површини. Моделите се трета генерација која поседува најнов модел на кабина, херметички затворена, звучно изолирана, со парно и клима, панорамски стакла без мртов агол, рамен под, шибер, брисачи, радио со USB и др. Меѓу другите перформанси на овие модели, може да се издвојат, погонот на сите 4 тркала, синхронизираниот менувач 12+12, хидрауличен волан, комперсор, 2 влечни куки, топлинг, тегови напред и назад, сет алат и др. Во понудата на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ, овие модели на трактори ги има и без кабина, со настрешница и заштитен рам, како и опцијата со радијални гуми или гуми нормал. LOVOL тракторите се со 3 години гаранција и можност за продолжување +2 години.

  Село Будаково презентација НАЈК ПРОМ

  Заедно со тракторите беа презентирани и плуговите на турскиот производител TURAN TARIM. Овој производител се издвојува од другите турски производители по тоа што е специјализирана фабрика со повеќе од 90 години традиција во производството на високо квалитетни и современи плугови.

  НАЈК ПРОМ ДООЕЛ ја нагласи и доведе до внимание сигурната и ефикасна комбинација на LOVOL тракторите и TURAN TARIM плуговите.

  Село Будаково презентација НАЈК ПРОМ

  Резултат на успешната презентација е одлуката на еден од присутните земјоделци, Г-динот Емран Салиевски од с.Будаково, да набави трактор LOVOL 504 B со кабина. Му честитаме, со здравје да му служи.

  Село Будаково презентација НАЈК ПРОМ

  LOVOL заедно со НАЈК ПРОМ, како генерален и единствен увозник во Нашата држава, полека но сигурно го освојуваат македонскиот пазар со квалитет, перформанси и дизајн!

  Главна цел на целиот тим во НАЈК ПРОМ е давање на квалитетни производи и услуги кои одговараат на сите нормативни барања со што секогаш се грижат за долготрајна и квалитетна соработка со Нивните ценети клиенти.

  НАЈК ПРОМ ДООЕЛ е компанија која успешно работи безмалку 20 години на Нашиот пазар и професионално се занимава со трговија на големо и мало преку продажба на трактори, земјоделска приклична механизација, опрема за фарми, градинарска опрема, градежни машини, алат, мотоцикли, четирицикли и др. Генерални и директни увозници се на повеќе познати и реномирани брендови како LOVOL, POLARIS, ODES, OKAY, AGROKUN и др.Во своите високо опремени и квалификувани сервиси во Струмица и Битола, Ви овозможува овластено сервисирање на сите брендови во и вон гарантен рок, редовни сервиси, целосна подршка на терен со голем возен парк и квалификуван кадар да одговори на сите потреби во најкраток можен рок. 

  Тимот на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ Ви стои на располагање.

  Agrobot

  Линкови кон: Веб страна www.najkprom.com.mk

  Фејсбук https://www.facebook.com/NAJKPROMDOOEL/

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk

  Инстаграм https://www.instagram.com/najkprom/?hl=en

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img