Тел: +38975383796 Е-пошта info@zemjodelie.mk

10.8 C
Skopje
Wednesday, April 24, 2024

More
  домаМеханизацијаLOVOL RG70 КОМБАЈН ЗА ОРИЗ

  LOVOL RG70 КОМБАЈН ЗА ОРИЗ

  petel baner

  LOVOL RG70 КОМБАЈН ЗА ОРИЗЕдинствено во НАЈК ПРОМ ДООЕЛ!

  LOVOL RG70 КОМБАЈН ЗА ОРИЗ – Конфигурација со висок стандард

  LOVOL е најголем производител на земјоделска опрема во Кина. Производството на комбајни опфаќа различни типови и опции за жнеење и силажење на посевите.

  Kомбајнот LOVOL RG70 интегрира „висока ефикасност, високи перформанси, висок квалитет, висока удобност и висока безбедност“. Најновата верзија на овој модел, најмногу користен за жнеење на ориз, дава целосна претстава за потенцијалот на секој модул. Во однос на конфигурацијата, LOVOL RG70 е лидер во индустријата како модел без никакви недостатоци.

  LOVOL RG70 КОМБАЈН ЗА ОРИЗ

  Kомбајнот LOVOL RG70 поседуца моќен и ефикасен 4-цилиндричен дизел мотор со PERKINS технологија, моќност од 130hp, водено ладење и комон реил систем. Трансмисијата LOVOL R110 и јапонскиот YANMAR 52cc HST хидростатички преносен систем се силна движечка сила и ја зголемува брзината на двостепениот пренос на хедерот што значително ја подобрува ефикасноста на оризовата берба. Оригиналните центрифугални, цилиндрични и двојни вентилатори имаат одличен ефект за чистење и издвојување на плодот.

  Комбајнот LOVOL RG70 располага со добро изолирана луксузна кабина и конзола со најнов ергономски дизајн, систем за вентилација и регулирање на климата за обезбедување свеж воздух, намалување на бучавата создавајки чист, пријатен и удобен работен простор.
  Kомбајнот LOVOL RG70 е со 3 години гаранција и целосна подршка во и вон гарантен рок во Нашиот високо опремен овластен сервис за сите застапувани брендови.

  Agrobot
  LOVOL RG70 КОМБАЈН ЗА ОРИЗ

  Спецификација за Kомбајн LOVOL RG70:

  • Mоќност на мотор, 130hp
  • Тежина на комбајн, 4200kg
  • Димензија (ДxШxВ), 6200x2650x2900mm
  • Kaпацитет на жнеење 7kg/s
  • Капацитет на сандук 1,7m3
  • Работна ширина на хедер, 2400mm
  • Гумени гасеници со димензија 550x90x56
  • Растојание помеѓу гасеници 1250mm
  • Изолирана кабина со клима, панорамски стакла и друго.
  LOVOL RG70 КОМБАЈН ЗА ОРИЗ

  За подетални информации, тимот на НАЈК ПРОМ ДООЕЛ Ви стои на располагање!
  075468450
  072261251 e-mail: najkprom@live.com

  Prostor za reklama na zemjodelie.mk


  НАЈК ПРОМ ДООЕЛ е компанија која успешно работи безмалку 20 години на Нашиот пазар и професионално се занимава со трговија на големо и мало со продажба на трактори, земјоделска механизација, градежна механизација, мотоцикли, четирицикли и друго.
  Генерални и директни увозници сме на повеќе поснати и реномирани брендови како LOVOL, POLARIS, ODES, LINHAI, OKAY Economic, AGROKUN и други.
  Поседуваме високо опремени и квалификувани сервиси во Струмица и Битола со кои вршиме овластено сервисирање на сите брендови во и вон гарантен рок, редовни сервиси, целосна подршка на терен со голем возен парк и квалификуван кадар да одговори на сите потреби во најкраток можен рок.
  Главна цел на целиот тим во НАЈК ПРОМ е давање на квалитетни производи и услуги кои одговараат на сите нормативни барања со што секогаш се грижиме за долготрајна и квалитетна соработка со Нашите ценети клиенти.
  Разгледајте дополнително понудата на Најк Пром Дооел на нивнатата веб странаФејсбукИнстаграм.

  Придружете се во нашата заедница на Земјоделие.мк на ВиберТелеграмФејсбук бидете дел од најголемето земјоделско семејство во кое сте секогаш добредојдени

  Доколку нешто продавате или купувате посетете го огласникот WWW.PETEL.MK

  tigar.mk baner
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img